Bal profilowany

Najnowocześniejszym materiałem budowlanym w budownictwie drewnianym jest drewno profilowane. Dla produkcji domu z bala profilowanego zwykły drewniany bal otrzymuje określony profil na specjalnym sprzęcie do obróbki drewna. Produkujemy drewno profilowane w technologii rowkowo-grzebieniowej (póro-wpust)

Wysokość gotowego bala wynosi 200 mm, przekrój może wynosić 60 mm, 150 mm i 200 mm. ​Profilowany bal zapewnia obecność specjalnych kolców i rowków na kłodach, umożliwia możliwie ścisłe łączenie bali i radykalnie zmniejsza powstawanie pęknięć, które mogą pojawić podczas kurczenia się budynku.​ Profilowane drewno jest idealnie gładkie i czyste. ​Materiał nie będzie już wymagał dodatkowej obróbki.

Ściany domu wykonane z profilowanego drewna posiadają reprezentacyjny i zadbany wygląd, dom wygląda monolitycznie, nie przemarza i nie przedmuchuje. ​Do niedawna w budownictwie drewnianym, szeroko stosowano drewno profilowane z naturalną wilgocią lub drewno klejone sucho.​ Jak wiadomo, ściany wykonane z drewna o naturalnej wilgoci podlegają odkształceniom skurczowym. ​Najlepszym wyjściem z sytuacji w tym przypadku może być zastosowanie suchego drewna profilowanego.

Jesteśmy jedynym przedsiębiorstwem na Ukrainie, które zainstalowało unikalną linię technologiczną, produkujemy drewno profilowane na sucho i jesteśmy z tego dumni. ​Domy z suchego drewna profilowanego są łatwe w użytkowaniu i szybkie w montażu.​ Ściany domu wykonane z profilowanego drewna nie wymagają dodatkowej obróbki. ​Suche drewno profilowane posiada lepsze właściwości termoizolacyjne niż bali toczone. Wynika to z maksymalnego możliwego ciasnego dopasowania kłód. Kształt profilu jest tak wyliczony, że deszcz nie może przedostać się do otworów między kłodami, co doskonale zapobiega gniciu.

Domy wykonane z drewna profilowanego zachowująw pełni swoje walory i jest to ich przewaga w porównaniu z domami wykonanymi z drewna klejonego warstwowo, w których zachowano naturalną strukturę drzewa. Nawet jeśli całkowicie zamkniesz wszystkie okna domu z profilowanego drewna, powietrze w środku zawsze pozostanie świeże, ponieważ jego ściany nieustannie oddychają. Tak więc domy wykonane z takiego pręta w ogóle nie wymagają dodatkowej klimatyzacji. ​Domy drewniane wykonane z profilowanego drewna doskonaleutrzymują wilgotność, zachowują naturalny bilans tlenowy oraz regulują ciepło, zapewniając tym samym maksymalny komfort swoim właścicielom. Witryna oferuje szeroki wybór naszych produktow z drewna profilowanego.