Bale toczone

Bala toczona ​jest najbardziej optymalnym i rozpowszechnionym materiałem do budowy domów drewnianych, łaźni, altan, różnych mebli ogrodowych i wszelkiego rodzaju konstrukcji drewnianych. Drewniane domy z bali wyróżniają się swoją estetyką, w takim domu można poczuć wyjątkową przytulną atmosferę.
W trakcie produkcji bali toczonych, kłody są poddawane obróbce mechanicznej. Nasza firma zajmuje się produkcją bali we własnym tartaku, w którym zamontowany nowoczesny sprzęt do obróbki drewna, co pozwala na uzyskanie na wyjściu bali o średnicy 160, 180, 200 i 220 mm.

Przy produkcji bali stosujemy technologię „księżycowego rowka”, dzięki której pomiędzy kłodami zachodzi ciasne dopasowanie, co zapobiega przedostawaniu się ścian. Po walcowaniu i kalibracji powierchnia zaokrąglonego pręta staje czysta i gładka, a sam zaokrąglony pręt na wyjściu okazuje się idealnie płaski, o tej samej średnicy, jasny i nasycony kolorem.

Ze wszystkich materiałów budowlanych tylko bal toczony ma tak przyjemną i bogatą gamę kolorystyczną, a domy drewniane z drewna okrągłego mają w pełni wszystkie zalety naturalnego drewna.​ Wyróżnia je wysoki poziom komfortu i względnie przystępna cena. ​Zaokrąglenie drewna nadaje całemu budynkowi cudność, wdzięk i piękno.

Ze wszystkich materiałów budowlanych tylko bala toczonaposiada przyjemną i bogatą gamę kolorystyczną, a domy drewniane z bali toczonych mają w pełnie wszystkie zalety naturalnego drewna.​ Wyróżnia się wysokim poziomem komfortu i względnie przystępną ceną. ​Bal toczona nadaje całemu budynkowi precyzyjność,elegancję i piękno.