Dziki dom z bali

Wybierając materiał do budowy, należy wziąć pod uwagę zalety i wady tych materiałów. ​W takim przypadku rozważymy budowę z dzikiego domu z bali.

Dziki dom z bali charakteryzuje się niestandardowym kształtem i wyglądem. Ten typ konstrukcji powstał w XV wieku i dziś zyskał popularność.​Średnica dzikiej kłody z każdej strony często różni się ponad dwukrotnie, co tworzy niepowtarzalny i indywidualny projekt wnętrza i zewnątrz. ​Ponadto każdy projekt staje się ekskluzywny dzięki niestandardowym typom kłod i jest tworzony bezpośrednio dla klienta. ​Popularnym staje również montaż konstrukcji, sposób projektowania oraz sposób obróbki drewna.

Wycinka leśna to drewno, w którym zachowana jest w pełni struktura pnia. ​Do tego typu konstrukcji wybiera się drzewo, które ma co najmniej dwieście lat. Ponieważ w konstrukcji z dzikiej kłody każda kłoda ma inny kształt i średnicę, znacznie komplikuje to przygotowanie drewnianej konstrukcji.​Wykonanie konstrukcji z tego typu pręta zajmie więcej czasu niż budowa domu z profilowanego lub zaokrąglonego pręta.

Średnica domu z dzikich bali jest znacznie większa niż średnica pręta profilowanego lub zaokrąglonego, może wynosić od 200 mm do 400 mm.​Dzięki tej średnicy dom z dzikiego drewna będzie bardziej odporny na warunki środowiskowe. Lepiej będzie się ogrzewać zimą i chłodzić latem.

Przy wznoszeniu drewnianego domu z dzikiej wyrębu bale można łączyć na 6 sposobów:
- łączenie rowków w podłodze drzewa metodą miskową;
- połączenie rowków zarówno od dołu, jak i od góry w ochrę;
- łączenie w opalony grzebień;
- połączenie rowków od dołu z obróbką końców;
- połączenie rowków od dołu i od góry grubym ogonem;
- połączenie rowków z grubym ogonem i grzebieniem. ​Najpopularniejszym sposobem montażu tego rodzaju bali są połączenia wpustowe, które mają kształt półkola.

Dzięki nowoczesnej konstrukcji drewnianego domu z dzikiej kłody, musisz wybrać odpowiedni rodzaj fundamentu. ​Po wylaniu fundamentu montuje się na nim główną konstrukcję kratownicową, która składa się z kolumn wsporczych. ​Końce konstrukcji wsporczych są utrzymywane razem przez przęsła. Tak więc budowa drewnianego domu z dzikiej kłody to bardzo oryginalny sposób na wyrażenie swojej indywidualności. ​To prestiżowe apartamenty z unikalnym i niepowtarzalnym rozwiązaniem projektowym.