Kostka

Kostka granitowa służy do układania jezdni, chodników i ścieżek w projektowaniu krajobrazu, gdzie nie jest wymagana idealnie płaska powierzchnia.

Naturalne pochodzenie i właściwości fizyczne, mechaniczne granitu sprawiają, że kostka brukowa jest niewspółmiernie trwalsza i bardziej estetyczna niż zwykła kostka brukowa.

Dlatego granitowa kostka brukowa jest jednym z najpopularniejszych materiałów do układania zarówno stref dla pieszych, jak i autostrad o małej długości, ponieważ jej niezawodność i trwałość sprawdzona latami. Kostka brukowa z kamienia naturalnego wygląda malowniczo. Pozwala tworzyć wyrafinowane i skomplikowane kompozycje do powierzchni drogowych ze względu na różnorodność odcieni i faktur granitu. Kostka brukowa z granitu może nie tylko posiada estetyczny wygląd, ale także połącza otaczające budynki w jednym stylu architektonicznym, stwarza harmonijny zespół różnych elementów architektonicznych-fasad budynków, zabytków, fontann itp.

Kostka granitowa nie boi się zmian temperatury, wahań, uderzeń punktowych, wibracji i obciążeń potężnego ruchu dużego miasta.

Ponadto stale toleruje nasze trudne warunki klimatyczne, zapobiega gromadzeniu się wody na jego powierzchni.

Na drodze wyłożonej kostką brukową nie będzie kałuż po deszczu i lodzie w mroźne dni. 

Rodzaje kostki brukowej:
- kostka brukowa: wszystkie płaszczyzny są kruszone, co nadaje jak najbardziej naturalny wygląd powierzchni;
- piłowana kostka brukowa: 4 boczne płaszczyzny piłowane i 2 - przednia i tylna-rozdrobnione; boczne płaszczyzny piłowane ułatwiają proces brukowania i minimalizują szwy, podczas gdy pocięte płaszczyzny nadają powierzchni wygląd naturalnej formacji skalnej.
piłowana kostka brukowa: wszystkie 6 płaszczyzn piłowane, pod względem geometrycznym jest analogiem zwykłych płyt chodnikowych, ale pod względem jakości i cech dekoracyjnych jest znacznie lepsza.

Teraz przy projektowaniu prywatnych domów coraz częściej stosuje się styl "antyczny". Aby zapewnić niezbędne dopasowanie zewnętrzne, należy użyć odpowiednich materiałów. Nowoczesne płytki naruszają styl retro, dlatego w takich przypadkach stosuje się połamane kostki brukowe. Kostka brukowa to wyjątkowy materiał, który ma wszystkie zalety granitu i nadaje powierzchniom wygląd zabytkowej 300-letniej nawierzchni.

Kostka brukowa posiada inne nazwy: katana, walcowana lub po prostu „Stare Miasto". Z wyglądu przypomina granitowe bruki bez ostrych narożników, z pięknie zaznaczoną fakturą kamienną. Kolor zależy od odcienia użytego granitu. W naszym asortymencie dostępna jest dość szeroka gama kolorów.